Regionální soutěž B 7. kolo 28.1.2024

Autor: Antonín Štěrba <a.sterba(at)seznam.cz>, Téma: Soutěže družstev, Vydáno dne: 28. 01. 2024

TJ Auto Škoda Ml. Boleslav B - ŠK JOLY Lysá nad Labem I 5:0

1. Štěrba Antonín      -      Vaňáček Jan ml.         1:0
  2. Komárek Michal     -      Vaňáček Jan st.          1:0
  3. Kočí František       -       Vaňáček Pavel           1:0
  4. Loquens Ladislav  -       Vašina Tadeáš            1:0
  5. Musil Marek         -       Topenčíková Ellen       1:0

Náš dnešní soupeř z Lysé nedorazil v nejsilnější sestavě. Po zapsání sestav do zápísu se začalo hrát a asi po 10 minutách mě upozornil David Ulrich, že na 4. a 5. šachovnici u Lysé došlo k chybnému nasazení hráčů. Partie již byly rozehrané, tak jsem nechal v zápase pokračovat. A teď tedy k utkání, hrajeme v nové hrací místnosti ve Škoda muzeu v Ml. Boleslavi. První svou partii vyhrál Láďa následován Fandou, který též přehrál svého mladého soupeře. Vedeme 2:0. Třetí ukončuji svoji partii já a po oběti střelce dávám 4. tahem mat. Marek na 5. šachovnici, proti mladé soupeřce, stál chvíli na prohru s figurou méně, no nakonec si střelce vzal zpět a vyhrál. Poslední dohrával Michal, myslím, že na tom nebyl nejlépe a navíc mu ve vypjaté pozici muselo stačit 5 minut na 8 tahů, zvládl to za pomoci chybného tahu soupeře.

8. kolo RS B se hraje 11.2.2024 od 9:00 a AŠ MB B ve Škoda muzeu bude hostit Lysou H.