Regionální soutěž C 10. kolo 19.3.2017

Autor: Antonín Štěrba <a.sterba(at)seznam.cz>, Téma: Soutěže družstev, Vydáno dne: 19. 03. 2017

Sokol Brandýs n. L. B - TJ Auto Škoda Ml.Boleslav C 2,5:2,5

1. Jarý Zbyněk        -        Štěrba Antonín       0,5:0,5
  2. Rádl Jaroslav      -        Harcuba Adam        0,5:0,5
  3. Pecka Jan           -        Špringl Matěj          0,5:0,5
  4. Boček Miloslav     -        Fek Milan                 1:0
  5. Pecka Pavel        -        Gabrielová Markéta    0:1

Po menších potížích se sestavou jsme jeli k utkání v plném počtu. Tentokrát jsem první končil já, soupeř mi nabídl remis po dvou hodinách hry, jelikož jsem měl o pěšce méně a ostatní partie byly dobře rozehrané, tak to bylo pro mne východisko z nouze. Další byl Matěj, přišel se zeptat, zda může vzít remis, měl můj souhlas. Milan měl jasnou výhru, figuru navíc, soupeřův král byl vyhnán ze svého úkrytu a mohl jen čekat odkud to schytá, ale to by Milan nesměl omylem sáhnout na vedlejšího pěšce než, se kterým chtěl hrát a bylo vymalováno,ztratil figuru a nakonec i celou partii, ještě stojí za pozornost spotřebovaný čas, Milan 18 minut, jeho soupeř 1 hodinu 58 minut. Markéta sehrála pěknou partii, svého soupeře přehrála tlakem spojených věží po volném sloupci. Poslední dohrával Adam, když v materiálově vyrovnané pozici získal pěšce, vypadalo to nadějně, ale při nestejných střelcích to zase taková výhoda není, nakonec se shodli na remis.